Czym jest „trekKing z osiołkami”?

Trekking na osiołku to znacznie więcej niż spacer z osłem. Jest to przygoda, w której nie tylko odkrywasz piękne krajobrazy i ćwiczysz, ale także uczysz się dużo o osłach i o sobie, ponieważ zwierzęta trzymają przed nami swego rodzaju lustro i dają bardzo szczere informacje zwrotne na temat tego, jak wyglądamy i komunikujemy się. Jeśli zawahamy na ścieżce, osioł może po prostu przestać iść. Jeśli jesteśmy niepewni podczas przekraczania strumienia, osioł również stanie się niepewny. Jeśli pogodzisz się z tym, że towarzystwo osła na szlaku czasami oznacza pracę, masz bezpiecznego i lojalnego towarzysza, który będzie Ci towarzyszył, niósł Twoje rzeczy i tworzył z Tobą pełną miłości więź.K

Wędrówki na osiołku to przeżycie dla każdego, bez względu na to, czy jesteś dzieckiem, czy dorosłym, w grupie lub samotnie. A wszystko to na spacerach, które prowadzą nas przez romantyczną przyrodę Karkonoszy, przez urokliwe doliny, na szczyty górskie lub inne atrakcje w okolicy.
Wędrówka sama w sobie przynosi relaks, a z osłem jako towarzyszem jeszcze łatwiej zapomnieć o troskach dnia codziennego. Podróż jest celem… a trekking na osiołku to ekscytujący i wyjątkowy sposób na bycie w ruchu.

Oferujemy wszystko, od godzinnej przejażdżki na osiołku po całodniowe wycieczki z przewodnikiem. Możliwe są bardzo różne opcje podróżowania. Jeśli masz wyjątkowo żądny przygód charakter, wyrusz z zapasami na cały dzień, pożegnaj się z cywilizacją i przemierzaj okolicę ze wszystkim, czego potrzebujesz.

Możesz także wybrać się w miejsce chętnie odwiedzane przez turystów. W ciągu całego dnia nadal będziesz przebywać w otoczeniu pięknej przyrody a gdy dotrzesz do celu, odkryjesz magię słynnych punktów krajoznawczych. Na tej stronie znajdziesz kilka pomysłów na wycieczki, ale chętnie doradzimy i przedstawimy spersonalizowane sugestie.

Jakie są wymagania dotyczące wyprawy w towarzystwie osłów?

Zasadniczo musisz być sprawny fizycznie, aby móc bez problemu ukończyć zaplanowane spacery. Należy pamiętać, że idąc z osłem będziesz szedł w innym tempie – czasem mniej znaczy więcej! Młodsze dzieci mogą być noszone przez osła przez chwilę, jeśli są zmęczone. A starsze dzieci będą bardziej zmotywowane do chodzenia, gdy spaceruje z nimi zwierzęcy towarzysz.

Oprócz wymagań fizycznych, dobre podstawowe cechy w radzeniu sobie z osłami to pozytywne nastawienie na  przygody, elastyczność, determinacja i opanowanie. W końcu na osiołku wiele może się wydarzyć. Osioł juczny nie jest maszyną do transportu bagażu – jeśli podróżujesz z osłem, nie masz po prostu zwierzęcia na drugim końcu liny, która zawsze podąża bez zarzutu. Jako przewodnik osła musisz także chcieć wchodzić w interakcje ze zwierzęciem, które ma własną osobowość i czasami różne priorytety.

Czy można wybrać się na trekking bez wcześniejszego doświadczenia z osiołkami?

Tak, z naszego doświadczenia wynika, że ​​nawet te wędrówki są zazwyczaj sukcesem. Jeśli jednak brakuje Ci wcześniejszych doświadczeń, absolutnie wskazane jest, aby poświęcić kilka chwil z przewodnikiem osłów, aby aktywny wypoczynek był przyjemnością dla wszystkich zaangażowanych. W ten sposób uczysz się dawać właściwe impulsy, aby osioł nie blokował i nie zatrzymywał się lub ciągle chciał jeść.

WYBIERZ TRASĘ DLA SIEBIE

TRASA NR 1

Wieża Henryka - Staniszów

TRASA NR 2

ZOObaczysko - Zalew Sosnówka

TRASA Nr 3

Kaplica św. Anny - Grabowiec

TRASA NR 4

Góra Bukowa - 458 m npm