O nas

Kim jesteśmy, dlaczego akurat osiołki? Zobacz historię naszej Farmy.

KIM JESTEŚMY

POZNAJMY SIĘ

Nasza farma to oczywiście zwierzęta. Ale żeby zwierzętom żyło się dobrze,
potrzebują także naszej opieki i pomocy. Zobacz kim jesteśmy:

DOMINIKA

Onoterapeuta, tyflopedagog, pedagog op.-wych i socjalny, etyk, plastyk

DARIUSZ

Onoterapeuta, tyflopedagog, pedagog wczesnoszkolny, etyk

KAROLINA

Pedagog specjalny,
etyk

MARCIN

Onoterapeuta, technik weterynarii

NASZA HISTORIA

SKĄD SIĘ WZIELIŚMY?

Nasza miłość do osiołków (mamy nadzieję, że wzajemna) trwa już od prawie piętnastu lat. Nasz niepełnosprawny Kubuś, który cierpi na nieuleczalną chorobę genetyczną, był pierwszym dzieckiem biorącym udział w zajęciach onoterapii.

Widok postępów rozwojowych dziecka przekonał do nas do tej odmiany animaloterapii i związał z osiołkami na zawsze. Obecnie prowadzimy zajęcia onoterapii (terapii w towarzystwie osła) dla dzieci z różnymi formami niepełnosprawności intelektualnej oraz ruchowej. Dzieci autystyczne, z zaburzeniami integracji sensorycznej, z Zespołem Aspergera doskonale reagują na obecność zwierząt podczas zajęć i chętnie wykonuje różnego rodzaju ćwiczenia.

Ale odwiedziny na naszej farmie nie muszą wynikać ze specjalnych potrzeb rozwojowych dzieci. Sama obecność zwierząt, czesanie, karmienie i oczywiście spacery z osłami, doskonale wpływają na kondycję psychiczną i fizyczną dzieci i młodzieży. Bezpośredni kontakt z naszymi podopiecznymi kształtuje wrażliwość na świat zwierząt, wycisza i jest doskonałą formą relaksu.

Spacery z osiołkami, podczas których dzieci stają się przewodnikami osła, spacerują w ich towarzystwie i podziwiają piękno karkonoskich łąk i lasów są doskonałą formą relaksu i czynnego wypoczynku. Możliwość jazdy na osiołku jest niezapomnianym doznaniem, które wspomina się jeszcze długie miesiące.
Dominika i darek
Farma Ośla Dolina
ARTYKUŁY PRASOWE

PISZĄ O NAS

OTRZYMUJEMY WIELE INFORMACJI ZWROTNYCH, DOTYCZĄCYCH NASZEJ DZIAŁALNOŚCI.
ONE JESZCZE BARDZIEJ MOTYWUJĄ NAS DO PRACY.

NASI Partnerzy

Współpracujemy stale z wieloma instytucjami, stowarzyszeniami i placówkami edukacyjnymi. Zapraszamy kolejne podmioty do współpracy z nami. Polecamy także korzystanie z usług naszych partnerów i przyjaciół.

Zobacz nas w mediach społecznościowych

na facebooku i instagramie